Google Adsense'ye nasıl kayıt olunur ? Eminim çoğunuz bunu b

Google Adsense'ye nasıl kayıt olunur ? Eminim çoğunuz bunu biliyor ama aramızda bilmeyen arkadaşlarda var...

Google Adsense servisine bu sayfanın üstündeki "Google AdSense ile websitenizden para kazanın" logosuna tıklayarak Adsense anasayfasına ulaşın.

Karşınıza çıkan sayfada orta kısımdaki "Şimdi Kayıt Olun" yazılı tuşa basarak bilgilerinizi gireceğiniz ilk sayfaya ulaşın. Evet şu anda Google Adsense kayıt sayfasındayız. Buradaki bütün adımları birlikte tek tek dolduralım:

Önemli Uyarı : Başvuru Formunu doldururken Kesinlikle Türkçe karakterler kullanmayın...( Büyük İ, Küçük ı, ğ,ş,ç,ü,ö ) Örnek : Ayşe Düzgün forma Ayse Duzgun yazmanız lazım...

Aksi taktirde başvurunuz kabul edilmez...


Web Sitesi Url'si : Sayfanıza Google kodlarını ekleyeceğiniz sayfanızın adresini yazın.(http://ali.sitemynet.com, www.ahmet.com gibi)
Web Sitenizin Dili : Sayfanızın dilini açılır menüden seçiniz. (Sayfalarınız Türkçe olabileceği gibi yabancı dilde de olabilir.)
Hesap Türü : Kişisel seçin.
Ülke veya Bölge : Türkiye'yi seçin.
Alacaklı Adı : Buraya tam ve doğru olarak adınızı soyadınızı girin.(Türkçe karakter kullanmayın. Huseyin OZTURK gibi yazın)
Adres : Tam ve doğru olarak adresinizi girin.(Türkçe karakter kullanmayın. Ataturk Mah. Osmanli Sok. gibi yazın)
Şehir : Bulunduğunuz şehri yazın.(Türkçe karakter kullanmayın. Eskisehir veya ESKISEHIR gibi yazın.)
Posta Kodu : Bulunduğunuz yerin posta kodunu yazın.
Telefon : Telefon numaranızı girin.
Fax : Arzu ederseniz fax numaranızı da girebilirsiniz.

Periyodik haberler için anket gönderiminden bahseden metnin yanındaki kutuyu işaretleyin.

Kurallar : Kurallar bölümündeki 5 kutucuğu da okeyleyin.En son olarak Bilgileri Gönder tuşunu tıklayın.

Açılan sayfada girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu kontrol edin. Herhangi bir eksiklik varsa Geri tuşuna basarak doğru bilgileri girin. Eğer bilgileriniz doğruysa Sizi En İyi Hangisi Tarif Ediyor bölümünde Bu diğer hizmetleri kullanmıyorum kutucuğunu işaretleyin.

Bu diğer hizmetleri kullanmıyorum kutusunu işaretlediğiniz anda, yeni bir Google hesabı yaratmanız için bölüm açılacaktır. Burada:

E-Posta : Halen kullanmakta olduğunuz email adresinizi giriniz. (ahmet@mynet.com gibi). Şifre : Google adsense için kullanacağınız şifrenizi girin ve hemen altında şifrenizi tekrar girin.Son olarak kelime doğrulama bölümünde görünen karakterleri altındaki boşluğa girerek Devam Et tuşuna basın.

Dikkat : Girdiğiniz email adresi ve şifre, sizin Google Adsense için kullanacağınız kullanıcı adı ve şifre olacaktır. Lütfen unutmayınız.

Eğer herhangi bir yanlışlık yapmadan tüm adımları tamamladıysanız Devam Et tuşuna bastıktan sonra karşınıza Google Adsense'in size teşekkür eden sayfası ile karşılaşacaksınız.Bu sayfayı gördükten birkaç dakika sonra kayıt esnasında verdiğiniz email adresinize doğrulama maili gelecektir. Buradaki linki tıklayarak email hesabınızı doğrulayın.

Artık Google sizi tanıdı ve kaydettiğiniz sayfayı kontrol ederek, kendi kurallarına uygun olup olmadığını denetleyecektir. Bu denetleme sonunda (bazen yarım saat sonra, bazen birkaç gün sonra) email adresinize yeniden bir mail gelecek ve sayfanızın onaylanıp onaylanmadığı bildirilecektir

Eğer başvurunuz onaylandı ise buradan Google Adsenseye giriş yapabilirsiniz..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !